Užsistovėjęs „močiutės” kvapas bute išnyks visiems laikams: veiksmingiausi patarimai

Kai bute tvyro nemalonus kvapas – jame neįmanoma jaustis patogiai. Sužinokime, kaip atsikratyti erzinančios problemos.

Ką daryti, jei bute tvyro keistas kvapas – patarimai / nuotr. depositphotos.com

Keistas kvapas bute – ar tai būtų drėgmės, troškintų kopūstų, ar visiems žinomų „močiutės kvepalų” „aromatas” – ne tik žlugdo visas pastangas sukurti jaukius namus, bet ir prideda problemų.

Kaip pašalinti puvėsių kvapą namuose ir ką daryti, jei bute tvyro keistas kvapas – papasakos .

Nesuprasdami, iš kur bute gali sklisti nemalonus kvapas, galite ištisus mėnesius veltui bandyti paslėpti smarvę.

Nemalonus kvapas bute – kvapo atsiradimo priežastys

Tam tikro „kvapo” atsiradimą gali lemti daug veiksnių, ir ne visi jie yra akivaizdūs. Tarp dažniausiai pasitaikančių priežasčių:

  • prasta ventiliacija – dėl nepakankamo oro srauto patalpose gali kauptis įvairūs kvapai, įskaitant maisto gaminimo kvapus, todėl privačiame name ar bute tvyro pelėsių kvapas;
  • drėgmė arba per didelė drėgmė gali susidaryti palanki terpė veistis pelėsiui ir grybeliui, kurio galite nepastebėti, bet tikrai pajusti nosimi;
  • dulkės – nusėdusios ant paviršių, jos gali perimti kitus kvapus – gyvūnų, maisto gaminimo, tabako dūmų ir t. t. Todėl bute kvapo epicentru gali tapti „apleisti” kampeliai, kurie dažnai nevalomi (sandėliukai, spintelės, virtuvės stalčiai ir t. t.);
  • tabako dūmai – jo kvapas yra labai patvarus ir gali prasiskverbti į baldų apmušalus, kilimus ir net sienas, todėl kvapas išlieka net pakartotinai išvėdinus patalpas.

Taip pat nepamirškite, kad visas butas gali kvepėti dėl vieno vienintelio „kvepiančio” daikto. Tai gali būti sugedusios bulvės ar supuvusi uogienė sandėliuke, už sofos išsiliejusios sultys, nešvarūs skalbiniai, virtuvėje esanti šiukšliadėžė ir daug kitų dalykų.

Kaip liaudiškomis priemonėmis ir valymu pašalinti nemalonų kvapą bute

Dažnai žmonės domisi, kaip pašalinti nemalonų kvapą bute, po močiutės ar ilgo nebuvimo namuose. Ir kad ir kaip nesinorėtų šiuo atveju ieškoti superveiksmingos „lazdelės-ekstraktoriaus”, be detektyvo vaidinimo čia neapsieisite. Turėsite atkakliai ieškoti kvapo priežasties ir priklausomai nuo aptiktos problemos rinktis jos sprendimo būdus.

Jei paaiškėja, kad problema susijusi su didele drėgme patalpoje (pavyzdžiui, po vandens nutekėjimo), gali padėti specialūs įtaisai. oro sausintuvai ir absorbentai. Apie tai, kaip sumažinti drėgmę namuose, jau pasakojo anksčiau.

Kruopščiai (daug jautriau, nei galite pagalvoti!) valymas padės, jei kvapo šaltinis yra dulkėti daiktai. Nuplaukite visus namų paviršius, įskaitant kilimus ir užuolaidas. Valant geriau neutralizuoja kvapus actas ir geriamoji soda. Apsvarstykite galimybę garais išvalyti kilimus ir apmušalus, kurie per ilgą laiką gali būti prisigėrę įvairių kvapų.

Kad jūsų kovos su kvapais poveikis išliktų ilgiau, pagerinkite vėdinimą. Bent jau įpraskite dažniau atidarinėti langus. Šaltuoju metų laiku, kai vėdinimas yra problemiškesnis, gali padėti Iš improvizuotų priemonių pagaminti kvapų sugertuvai. Pavyzdžiui, kambariuose galima palikti lėkštes ar stiklainius su kavos pupelėmis ar kavos tirščiais, valgomąja soda, aktyvintąja anglimi.

Būkite tikri, kad bandymas užmaskuoti kvapą, nepašalinus pagrindinės priežasties, yra visiškai neveiksmingas. Taigi, aukštai pakelta galva, tik nustačius ir pašalinus kvapo šaltinį, reikėtų imtis ieškoti to, kas suteiks jaukumo jūsų butui – difuzorių su eteriniais aliejais, aromatinių žvakių ir aromatinių lazdelių.

Share to friends
Rating
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis