Ne visos namų šeimininkės žino, ar galima pilti kavos tirščius į klozetą, verdantį vandenį, sriubą ir kitus maisto produktus.
Maistas užkemša kanalizacijos vamzdžius / nuotr. depositphotos.com
Tikriausiai viešose vietose esate matę pranešimų, kuriuose prašoma nenuleisti tetinio popieriaus ir kitų daiktų į klozetą. Bet ar žinojote, kad tai nėra tik užgaida ir tam yra rimta priežastis?
Anksčiau pasakojo, kaip išvalyti klozetą „Coca-Cola”, o šiandien sužinosite, ko nereikėtų pilti į klozetą, kad jis neužsikimštų.
Kodėl negalima pilti maisto į klozetą
Kai kurie maisto produktai palieka dryžius ir nešvarumus ant klozeto, dėl to jis užsikemša. Ypač pavojingi klozetui yra maisto produktai, kurie brinksta vandenyje – alaus lapai, ryžiai, makaronai.
Į klausimą, ar galima pilti sriubą į klozetą, atsakymas vienareikšmis – negalima. Maisto perteklius nuotekose sukelia puvimą ir net sutrikdo nuotekų valymo įrenginių darbą. Ypač jei sriuboje buvo didelių mėsos gabalų. Kyla pavojus, kad dėl užsikimšimo gali pakilti vanduo ir visos anksčiau vamzdžiuose buvusios atliekos.
Ar galima į tetą pilti karštą vandenį – draudžiamų skysčių sąrašas
Daugeliui namų šeimininkių kyla klausimas, ar galima į klozetą pilti kavos tirščius arba kitus maisto likučius. Ekspertų atsakymas į tai yra vienareikšmis – kai kuriuos skysčius tokiu būdu šalinti kategoriškai draudžiama. Tarp jų yra šie:
- Kavos tirščiai. Ji kenkia vandentiekio vamzdžiams, jie greitai užsikemša ir susidėvi. Kavos tirščiai ypač pavojingi ketaus vamzdžiams.
- Tirpiklis. Santechnikai to nerekomenduoja, nes vėlgi gali būti pažeistas emalis.
- Alyva. Šie riebalai nusėda ant sienelių, laikui bėgant kaupiasi, todėl susiaurėja latakas ir užsikemša.
- Tetinis popierius. Gamintojai tetinį popierių gamina iš įvairių medžiagų. Tačiau ne visos jos net iki pusės ištirpsta vandenyje, todėl yra didelė rizika, kad kanalizacija užsikimš. Vieniems bus sunku susidoroti su problema, teks kviesti santechniką ir sumokėti nemažą sumą pinigų už užsikimšimo pašalinimą.
- Verdantis vanduo. Specialistai nepataria to daryti, nes galite pažeisti emalį. Į klozeto dubenį pilant karštą vandenį, o po to šaltą, emalis smarkiai išsiplės, o po to susitrauks, todėl atsiras įtrūkimų. Dėl to teks pakeisti klozeto dubenį.
Mūsų patarimų dėka tiksliai žinosite, ar galite pilti aliejų į klozeto dubenį ir kitas atliekas, kurios atsiranda jūsų gyvenimo veiklos procese.