Sutikite, skalbimo režimas žemoje temperatūroje yra labai patogus. Tačiau, kaip rodo praktika, tai toli gražu ne visada patartina. Apie tai, kodėl nereikėtų skalbti daiktų 40 laipsnių temperatūroje, skaitykite medžiagoje.
Ar galima skalbti 40 laipsnių temperatūroje / nuotrauka depositphotos.com
Kai kalbama apie skalbimą, nedaugelis susimąsto apie tai, kad norint sutvarkyti savo daiktus ir nesugadinti skalbyklės, neužtenka ją tiesiog įjungti tinkamu režimu. Labai svarbu žinoti, kokioje temperatūroje skalbti negalima.
Anksčiau rašėme apie tai, kodėl į skalbimo miltelius reikėtų dėti druskos, o šiandien papasakosime, kodėl negalima skalbti mašinoje 40 laipsnių temperatūroje.
Nenaudingas skalbimo režimas – apie ką jums pamiršo pasakyti
Daugelio skalbyklių meniu yra skalbimo režimas su 40 laipsnių temperatūros režimu, tačiau neskubėkite dažnai juo naudotis. Dėl išorinio paprastumo ir patogumo toks skalbimas toli gražu ne visada veiksmingas. Be to, kartais jis tiesiog nenaudingas, nes ne visus audinius galima sutvarkyti, bandant juos skalbti šaltame vandenyje.
Jei kalbėsime apie tai, ar galima skalbti daiktus 40 laipsnių temperatūroje, atsakymas paprastas – taip, galima, tačiau tai toli gražu ne visada turi prasmę.
Kas negerai skalbti 40 laipsnių temperatūroje
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet ir skalbimo mašinų remontininkai, ir cheminėse valyklose dirbantys specialistai įsitikinę, kad skalbti 40 laipsnių temperatūroje yra nelogiška. Faktas tas, kad norint sutvarkyti lengvai suteptus audinius užtenka ir 30 laipsnių. Jei užterštumas didelis, temperatūra turėtų būti daug aukštesnė nei 40 laipsnių.
Pasirodo, kad esant nedideliam užterštumui vandenį reikia šildyti papildomais 10 laipsnių, o esant stipriam – tik veltui sukti būgną, nes tokios temperatūros nepakanka kokybiškam skalbimui.
Dar vienas nelogiškas dalykas – programos vykdymo laikas. Jei kalbėsime apie tai, kiek drabužių išskalbiama 40 laipsnių temperatūroje, daugumoje mašinų šis procesas trunka apie 90 minučių. Tuo pat metu skalbimas 50-60 laipsnių temperatūroje trunka tiesiog 10 minučių ilgiau, tačiau esant dideliems nešvarumams rezultatas bus daug didesnis.
Kokių daiktų nereikėtų plauti 40 laipsnių temperatūroje / nuotrauka depositphotos.com
Pagrindinė klaida renkantis skalbimo režimą
Visada atidžiai perskaitykite etiketes ant drabužių, kuriuos ketinate skalbti. Daugeliui audinių 30 laipsnių temperatūra yra riba. Aukštesnė temperatūra paprasčiausiai sugadins audinį.
Jei kalbėsime apie tai, kodėl nerekomenduojama skalbti 40 laipsnių temperatūroje, cheminėse valyklose dirbančių specialistų atsakymas paprastas: stiprios dėmės neišnyks, gali nukentėti medžiagos spalva ir struktūra.
Kokių daiktų nereikėtų skalbti 40 laipsnių temperatūroje
Niekada neskalbkite tokioje temperatūroje Patalynė. Naudodami šį režimą tiesiog negalėsite jos sutvarkyti. Skalbimas taip pat bus visiškai neveiksmingas, jei būgną siųsite į frotiniai rankšluosčiai arba kūdikių prekės.
Atkreipkite dėmesį, kad visus kilpinius audinius galima skalbti tik ne aukštesnėje kaip 30 laipsnių temperatūroje, kitaip tiek rankšluosčiai, tiek paklodės praras savo išvaizdą.
Liną ir medvilnę kokybiškai skalbti bus galima tik 60-90 laipsnių temperatūroje. Kalbant apie vaikiškus daiktus, apie skalbimą žemoje temperatūroje negali būti nė kalbos. Nei sauskelnių, nei vienkartinių drabužėlių, nei kūdikių patalynės negalima skalbti be aukštos temperatūros, nes šiuo atveju prioritetas yra visiška dezinfekcija, o ne proceso greitis.