Netinkamas išmaniojo telefono įkroviklio naudojimas gali sukelti greitą baterijos gedimą.
Pavojingi įpročiai įkraunant telefoną / koliažas, depositphotos.com nuotr.
Kiekvienas žmogus telefoną įkrauna skirtingai – vieni įtaisą ant įkroviklio laiko visą laiką, kiti jį naudoja tik tada, kai išmanusis telefonas visiškai „atsisėda”. papasakos, kaip teisingai įkrauti telefoną, kad nesugadintumėte baterijos.
Kodėl neturėtumėte įkrauti telefono iki 100 proc.
Išmaniųjų telefonų remonto specialistai aiškiai atsako, ar galima įkrauti telefoną iki 100 %. Daugelis jų mano, kad toks įprotis kenkia akumuliatoriui – geriausia palaikyti 40-80 % įtaiso įkrovą. Tai leis ne taip smarkiai apkrauti akumuliatorių ir prailginti jo tarnavimo laiką. Jei nuolat įkraunate išmanųjį telefoną iki 100 %, telefonas yra maksimalios įtampos, o tai neigiamai veikia jo funkcionalumą.
Kaip įkrauti telefoną kategoriškai negalima – pagrindinės klaidos
Yra kelios taisyklės, kaip saugiai įkrauti telefoną ir kokių veiksmų geriau atsisakyti, kad nereikėtų savo mėgstamo įtaiso pristatyti į aptarnavimo centrą.
Tiesioginiai saulės spinduliai ir karštis
Jei patalpoje, kurioje ketinate įkrauti telefoną, yra per karšta, įkraunant prietaisas įkaista labiau nei įprastai. Tas pats nutiks, kai jis bus tiesioginiuose saulės spinduliuose. Dėl šios priežasties saugiam įkrovimui pasirinkite vietą pavėsyje ir, jei įmanoma, atvėsinkite patalpą.
Bet kokios programinės įrangos aktyvavimas
Nedaug kas žino, kodėl negalima vienu metu įkrauti ir naudoti telefono. Vėlgi viskas dėl perkaitimo – įkroviklis negali padidinti įkrovimo lygio nepakeldamas akumuliatoriaus temperatūros. Jei tuo metu naudosite telefoną, jis dar labiau įkaista, o tai galiausiai lemia įtaiso gedimą (pavyzdžiui, jis gali pradėti „kaboti” arba savaime išsijungti).
Originalaus įkroviklio trūkumas
Pigūs analogai dažnai būna ne itin kokybiški – jie gali neigiamai paveikti akumuliatorių, jungtį, taip pat oksiduotis ir kelti pavojų prietaiso viduje esančioms mikroschemoms. Neretai biudžetiniai įkrovikliai leidžia greičiau „atnaujinti” akumuliatorių, tačiau taip pat pagreitina jo nusidėvėjimą. Todėl visada geriausia naudoti įkroviklį, kurį įsigijote kartu su telefonu.