Jokių pūkelių ir šerpetų: pavadinta geriausia patalynės medžiaga

Sužinokite, kokia patalynės medžiaga yra geriausia ir kodėl tai svarbu žinoti.

Kaip išsirinkti patalynę – patarimai / depositphotos.com

Patalynės, pagalvių užvalkalų ir antklodės užvalkalo pasirinkimo klausimas visada aktus, nes niekas nenori miegoti ant nepatogios, šiugždančios ar slidžios medžiagos. Nedaugelis šeimininkių žino, kaip išsirinkti patalynės medžiagą, kad ji būtų maloni liesti ir tarnautų kuo ilgiau. tai išsiaiškino ir yra pasirengusi pasidalyti.

Kokybiškiausia patalynės medžiaga – kokių galimybių yra

Norint suprasti, kokia medžiaga yra geriausia patalynės užvalkalams, svarbu išstudijuoti labiausiai paplitusias, susipažinti su kiekvienos iš jų privalumais ir trūkumais.

Tai viena populiariausių medžiagų, iš kurios siuvami pagalvių užvalkalai, paklodės ir antklodžių užvalkalai. Medvilnė nebijo aukštos temperatūros, neplyšta, puikiai sugeria drėgmę. Tačiau yra rizika, kad po skalbimo medvilninė patalynė „sėdės” (jei nesilaikysite temperatūros režimo), taip pat tokia medžiaga labai susiraukšlėja. Be to, natūralios medvilnės komplektas yra labai brangus, o gamybos versija gaminama pridedant kenksmingų toksinų.

Vienas iš pigiausių variantų, kurį galite rinktis, jei turite ribotą biudžetą. Poliesterio privalumas yra tas, kad patalynė iš jo gali būti absoliučiai skirtingų spalvų, puikiai atrodo nauja, nesiraukšlėja, „nesėdi”, nesugeria drėgmės ir kvapų. Tačiau atsižvelkite į tai, kad poliesteris yra sintetinis, jis blogai „kvėpuoja”, todėl ant tokios patalynės bus neįmanoma miegoti per karščius. Be to – jis labai įelektrintas, o tai taip pat nėra malonus nisas.

Aukščiausios klasės patalynės variantas, tačiau ji atrodo nuostabiai – brangi ir turtinga. Manoma, kad šilkas mažiausiai „renka” bakterijas, todėl šilkiniai užvalkalai, paklodės ir antklodžių užvalkalai rekomenduojami alergiškiems ir jautrią odą turintiems žmonėms. Tačiau šilkas labai slidus – ant jo miegoti ne visai patogu, o skalbti jį reikia atsargiai, geriausia rankomis, kad nesugadintumėte audinio. Taip pat svarbu atminti, kad šilko patalynės negalima mirkyti, balinti, vynioti ar lyginti aukštoje temperatūroje.

Šis linas pagamintas iš celiuliozės, dėl kurios viskozinė patalynė yra maloni ir minkšta liesti. Audinys gerai kvėpuoja, tačiau blogai sugeria drėgmę, todėl netinka karštam orui. Viskozės nereikėtų skalbti karštame vandenyje ir dideliu greičiu, taip pat nerekomenduojama naudoti baliklių.

Vienas ekologiškiausių ir maloniausių kūnui audinių, be to, manoma, kad linas gali atlaikyti iki 200 skalbimų, o tai galima laikyti ilgaamžiškumo garantija. Lininė patalynė pasižymi puikiomis termoreguliacinėmis savybėmis (karštyje vėsina, žiemą šildo), yra tvirta ir ilgaamžė. Jei ieškote, kokia patalynė nesudaro pūkelių, ją tikrai verta įsigyti. Prie trūkumų priskiriama galimybė po skalbimo susiraukšlėti ir „atsisėsti”. Tikras linas yra brangesnis už medvilnę, todėl jo negalima vadinti universaliu pasirinkimu.

Kuri patalynė kokybiškesnė – ištirkite siūlų pynimą

Svarbu žinoti ne tik tai, kokio audinio patalynė yra patvariausia, bet ir koks yra siūlų pynimas. Labai dažnai gamintojai nurodo jų sudėtį, o ne medžiagą, iš kurios pagamintas komplektas.

Patalynės medžiaga satinas gaminama iš dviejų rūšių siūlų – blogoji pusė bus šiurkšti, o priekinė pusė – lygi. Satinas yra plonas, bet tankesnis už kaliką, maloniai slysta kūnu. Jis gerai sulaiko šilumą, o tai gerai žiemą, bet blogai vasarą – gali būti karšta. Jei tinkamai neskalbsite tokio skalbinio, ilgainiui jame atsiras pūkelių ir įplyšimų. Šio pynimo audinys dažnai sutinkamas medvilnės, viskozės ir poliesterio komplektuose.

Paprasčiausias ir paprasčiausias pynimas yra kryžminis pynimas, kurį sudaro vienodi siūlai, storėjantys išilgai. Jei paliesite kaliką, jis bus šiurkštus. Kaliką lengviausia prižiūrėti (audinys nereiklus skalbimui), jis pigus, puikiai sulaiko šilumą ir praleidžia orą, o tai svarbu žiemos patalynėje. Dažniausiai kaliko komplektai siuvami iš medvilnės.

Audimas toks pat kaip ir kaliko, tačiau siūlai yra ne tie patys, o skirtingo storio. Dėl to patalynė yra lygesnė, blizgesnė ir gali slysti kūnu. Poplinas yra storesnis už satiną, tačiau kainuoja mažiau – jei jums reikia universalaus patvaraus komplekto vidutiniame kainų segmente, geriausia rinktis popliną.

Labai paplitęs variantas, kai paklodės gaminamos ant elastinės juostos, tačiau yra ir pilnai megztų komplektų. Jis gerai išsitempia, pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, gali būti frotinis (idealiai tinka žiemai). Medvilninio trikotažo kokybę lemia kaina – brangus komplektas tarnaus daugelį metų, o pigus greitai pasidengs pūkeliais ir šerpetomis.

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta pirmiau, supraskite, kad jei norite įsigyti minkštą patalynę – jai skirtą audinį galite rinktis bet kokį, remdamiesi savo prioritetais. Kiekviena medžiaga turi savų trūkumų ir privalumų, kiekvienam žmogui jie gali būti skirtingi.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis