Graužikai išnyks visiems laikams: kaip sugauti pelę be spąstų

Ko bijo pelės ir kaip greitai jas išvaryti iš namų – sužinokite medžiagoje .

Kaip sugauti pelę lipnia juosta ir kitais būdais / depositphotos.com

Mažieji graužikai dažniausiai pasirodo privačiuose namuose, butuose pirmame ir antrame aukštuose, taip pat pusrūsiuose esančiuose biuruose. Jei netoliese yra parduotuvių ar kitų prekybos vietų, tikimybė rasti pelę savo namuose padidėja daug kartų. papasakos, kaip greitai ir lengvai sugauti pelę be spąstų.

Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip kartą ir visiems laikams atsikratyti patalinių blakių.

Kuo pavojingi graužikai ir ar galite užsikrėsti nuo pelių?

Mažosios pelės yra mieli, mielai atrodantys padarėliai, tačiau jos labai pavojingos žmonėms. Pirma, jos graužia viską – nuo maisto produktų iki medinių ir kartoninių dėžių bei elektros laidų. Jos gali įsirengti savo urvus šiltuose namo ar buto kampuose, o tai reiškia, kad jūsų problema bus ne viena pelė, o visa jos šeima.

Be to, pelės yra pavojingų ligų – maro ar choleros – nešiotojos, taip pat gali tapti blusų ir utėlių veisykla. Ji gali užkrėsti naminį gyvūnėlį arba žmogų, o maistas, kurio paragavo pelė, jau yra kategoriškai netinkamas maistui. Todėl pelėmis reikia atsikratyti nedelsiant.

Kaip sugauti pelę buteliu – Lifehack

Vienas iš humaniškiausių pelių gaudymo būdų – naudoti paprastą plastikinį butelį. Jums reikės:

  • 1,5 arba 2 litrų talpos butelio;
  • lentos arba faneros;
  • Kaproninis siūlas;
  • peilis, žirklės;
  • 3 maži batonėliai;
  • gabalėlis taukų.

Kaip masalą geriau imti lašinius – dešros ar sūrio, kaip bebūtų keista, nereikėtų naudoti – jie greitai išdžiūsta ir nustoja kvepėti. Lašinius reikėtų suverti ant kaproninio siūlo. Butelio viduryje įverkite vinį arba metalinį strypą, pritvirtinkite jį strypais butelio išorėje. Kitą strypą pritvirtinkite kaklelio pusėje – tai bus uždarymo mechanizmas.

Arčiau butelio dugno padarykite dvi skylutes ir iš vidaus per jas įverkite meškerę, ant kurios pritvirtinkite masalą. Kai tik pelė peršoka per juostelę į butelio kaklelį, butelis pakrypsta žemyn, kaklelis nusileidžia iki juostelės ir išėjimas užsidaro.

Kaip sugauti pelę ant klijų – patikrintas metodas

Norint naudoti šį metodą, reikia susirasti 20×20 cm dydžio fanerą. Iš visų pusių ištepkite fanerą klijais, o viduryje palikite vietą, kurioje bus masalas. Geriausia imti dervos pagrindo klijus arba specialiai pelėms gaudyti skirtus klijus. Tokia medžiaga yra klampios struktūros ir ilgai nesukietėja. Arba galite naudoti lipnią juostelę.

Kaip sugauti pelę su kibiru ir skardine

Dar vieni naminiai spąstai, išpopuliarėję tarp privačių namų savininkų. Reikia paimti kibirą ir per jo kraštą pritvirtinti spygliuką arba stiprią vielą. Prieš tai ant jo reikia uždėti skardinę, padengti ją masalu arba prie skardinės išorės pritvirtinti maisto gabalėlį. Prie kibiro pridėkite lentą, kad pelės galėtų ja pasinaudoti norėdamos pasiekti spąstus. Kai pelė užlips ant skardinės, ji apsisuks ir nukris tiesiai į kibirą. Jei norite, kad graužikas žūtų, į kibirą įpilkite vandens.

Lifehack – Kaip pagauti pelę stiklainyje

Stiklainis yra paprasčiausias prietaisas, kurį galima naudoti pelėms gaudyti. Paimkite stiklinį 1-2 litrų talpos stiklainį, į jo vidų lipnia juostele pritvirtinkite gabalėlį taukų. Pastatykite stiklainį kakleliu žemyn ir paremkite jį ant šonkaulio padėta moneta. Tokiu būdu turėsite labai gremėzdišką konstrukciją, kurią pelė beveik neabejotinai nuvers – ji šokinės, bandydama pasiekti masalą, o tuo metu moneta nukris ir spąstai užsidarys.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis