Kokius produktus laikyti šaldiklyje ir kurių iš jų ten dėti negalima – sužinokite medžiagoje.
Ko negalima užšaldyti – šaldiklio gudrybės / depositphotos.com
Patyrusios namų šeimininkės jau seniai naudoja tokį šaldymo būdą – pagamina patiekalus, o tada juos užšaldo. Tačiau ne visus produktus galima dėti į šaldiklį – kai kurie iš jų tik sugenda. papasakos, ko nereikėtų dėti į šaldiklį, net nepaisant kaimynų patarimų.
Anksčiau kalbėjome apie tai, ką galima laikyti šaldiklyje.
Kokius maisto produktus kenksminga šaldyti – jų sąrašas
Daugelis ukrainiečių žino, kad maisto produktų šaldymas yra garantuotas būdas juos išsaugoti ilgą laiką. Tačiau kai kurioms daržovėms, vaisiams ir net paruoštiems patiekalams šis laikymo būdas yra kenksmingas.
Kiaušiniai
Kalbame tik apie kietai virtus kiaušinius – užšalus lukštas įtrūksta ir baltyme esantis vanduo užšąla. Dėl šios priežasties į kiaušinio vidų gali patekti pavojingų patogeninių bakterijų. Net jei kiaušinis nesutrūkinėja ir lieka nepažeistas, jo vis tiek nerekomenduojama valgyti – jis bus „guminio” skonio.
Daržovės, vaisiai, uogos ir žolelės
Tačiau tik tos, kurios yra vandeningos struktūros. Mitybos specialistai tokiais maisto produktais laiko arbūzus, agurkus, salierus ir pomidorus. Principas paprastas – kuo daugiau vandens vaisiaus ar daržovės viduje, tuo didesnė tikimybė, kad užšaldžius jis išsausės ir bus neskanus.
Ta pati istorija ir su prieskoninėmis žolelėmis – atšalus petražolės, krapai ar kalendros pavirs žalia žalios spalvos mase ir praras aštrų skonį.
Patiekalai su želatina, kepti patiekalai
Užpilų, želė ir cholodų negalima laikyti šaldiklyje – žemoje temperatūroje želatina linkusi kristalizuotis, todėl išėmę tokį patiekalą iš šaldiklio būkite pasiruošę, kad jis neteks įprasto skonio.
Šaldiklyje negalima palikti ir keptų patiekalų – ištirpę jie nustoja traškėti, prarandamas skonis ir aromatas. Užšaldžius keptas maistas net praranda patrauklią išvaizdą ir pasidaro pilkas.
Jogurtai
Namų šeimininkės, kurios bent kartą yra užšaldžiusios pieno produktus, žino, kad žemoje temperatūroje jie pakeičia savo struktūrą. Jogurtas virsta nevienalyte mase su pieno krešuliais, o užšaldžius jo nebegalima vartoti, išskyrus kepimui.
Naudingas patarimas: nepamirškite, kad jei planuojate užšaldyti bet kokį maistą, naudokite tinkamus indus, pavyzdžiui, plastikinius indus arba vakuuminius maišelius.