Net ir tokiame dalyke kaip skalbimas mašinoje yra ypatumų, kurių nežinodami galite viską sugadinti.
Šiuolaikinės skalbyklės siūlo daug skirtingų skalbimo programų / nuotr. depositphotos.com
Šiuolaikiniame pasaulyje sunku įsivaizduoti gyvenimą be skalbimo mašinos: ji tapo puikiu pagalbininku, leidžiančiu taupyti laiką. Šiame buitiniame prietaise yra kelios programos, o jums tereikia pasirinkti, kokiu režimu skalbti kasdienius drabužius, įpilti skalbimo priemonės ir imtis savo reikalų.
Atrodytų, kas gali būti paprasčiau. Tačiau net ir šiuo atveju yra ypatumų, kuriuos turėtumėte žinoti, kad pasiektumėte norimą rezultatą – švarius daiktus, išlaikančius savo išvaizdą.
Kodėl geriau neskalbti greituoju skalbimu – klaida jums brangiai kainuos
Greitasis skalbimas – tai vienas iš skalbyklės režimų, kuris praverčia, kai drabužius reikia sutvarkyti per kuo trumpesnį laiką. Priklausomai nuo prietaiso modelio, daiktai tokioje programoje skalbiami nuo 15 iki 40 minučių. Tačiau tai ne visada tinka.
Vienas iš pagrindinių trūkumų yra skalbimo kokybė. Naudojant greitąjį skalbimo režimą, pats procesas užtrunka apie trečdalį viso laiko – stiprūs nešvarumai paprasčiausiai nespėja išsivalyti. Be to, vandens temperatūra nėra įkaitinama aukščiau nei 40 laipsnių. Beje, anksčiau papasakojome, kodėl negalima skalbti 40 laipsnių temperatūros skalbyklėje. Todėl naudokitės šia galimybe, jei daiktus reikia tiesiog atgaivinti.
Ir sutikite, išleisti vandens, elektros energijos ir iš dalies laiko, bet negauti norimo rezultato – tiek džiaugsmo, o sutaupyti tikrai nepavyks. Tikrai nešvarius daiktus geriau skalbti 60 laipsnių ir aukštesnėje temperatūroje, jei tokią leidžia audinio rūšis (apie tai galite sužinoti ant prie drabužių prisiūtoje etiketėje). Dėl „komunalinių” išlaidų beveik nieko neprarasite, o dėl rezultato tik laimėsite.
Greito skalbimo režimas netinka visų tipų audiniams / nuotr. depositphotos.com
Antrasis trūkumas – „greitojo” režimo parinktis netinka visų tipų audiniams, nes joje numatytas intensyvus skalbimas, įskaitant sukimąsi maksimaliu arba jam artimu apsukų skaičiumi.
Nenaudokite šio režimo ploniems ir švelniems audiniams, vilnai ir, logiška, daiktams, kuriuos reikia skalbti rankomis, skalbti. Pirmiesiems tipams skalbti mašina turi specialius režimus, o paskutiniam variantui turite rankas.
Taip pat atsisakykite skalbti „greituoju” režimu rankšluosčius, patalynę, chalatus ir t. t. – jų tikrai nespėsite išskalbti per kelias minutes žemoje vandens temperatūroje. Na, ir nepamirškite apie „mažesniuosius mūsų draugus” – bakterijos ir dulkių erkutės išgyvens. Ir daug jų liks pačioje skalbyklėje, o tai sukels nemalonų pelėsių kvapą.
Dar daugiau, tai gali pakenkti pačiai skalbimo mašinai ir sukelti jos gedimą. Skalbimo mašina yra protingesnė, nei atrodo, – ji tolygiai paskirsto drabužius po būgną. Tačiau įjungus greitąjį režimą, ji neturės laiko tai padaryti, ir gerai įgeriantys drabužiai, pavyzdžiui, rankšluosčiai ir vilnoniai daiktai, pavirs sunkiais audinio gabalais, kurie savo svoriu daužysis į sieneles.
Pasirinkite skalbimo programą priklausomai nuo audinio tipo / nuotr. depositphotos.com
Kokius daiktus galima skalbti greitojo skalbimo programa
Šiuo režimu galima skalbti kasdienio naudojimo daiktus arba jei juos reikia tik atgaivinti. Pavyzdžiui:
- Marškinėliai;
- kojinės;
- medvilninis apatinis trikotažas;
- po treniruočių.
Kai kuriais atvejais, norint pasiekti gerų rezultatų, rekomenduojama prieš tai išmirkyti ir įtrinti muilu, ypač sudėtingas dėmes.
Kaip skalbti spalvotus drabužius – prisiminkite tai
Ne taip svarbu, kokiu režimu skalbti spalvotus daiktus – greituoju ar kitu. Pagrindinė taisyklė – atskirti juos nuo baltų daiktų, o dar gerai juos atskirti pagal spalvą. Rinkdamiesi programą atsižvelkite į audinio tipą ir temperatūrą. Pavyzdžiui, medvilnės atveju optimali spalvotų daiktų skalbimo temperatūra yra 30-40 laipsnių, o skalbiant karštame vandenyje drabužiai, ypač pagaminti iš medvilnės ar lino, gali išblukti.
Optimali temperatūra spalvotiems daiktams yra 30-40 laipsnių / nuotr. depositphotos.com
Taip pat priklauso nuo audinio tipo ir nuo to, kokiu režimu skalbti antklodę. Skirtinguose skalbyklių modeliuose yra daug režimų, įskaitant „pūkinį”. Taigi, jei antklodė su pūkais – rinkitės šį režimą. Vilnonėms yra savas režimas arba naudokite „švelnų”. Antklodę rekomenduojama skalbti 30-40 laipsnių temperatūroje, nesukant (arba nedideliu greičiu), o vietoj skalbimo miltelių geriau naudoti skystus analogus.