Mažai kas susimąsto apie tai, kad vandentiekio vamzdžius gali pažeisti paprastas vanduo. Deja, taip ir yra. Apie tai, kodėl negalima pilti verdančio vandens į kanalizaciją, – skaitykite medžiagoje.
Į vamzdžius galima pilti verdantį vandenį / nuotr. depositphotos.com
Santechnika – tai neatsiejamas mūsų gyvenimo atributas, kurio paprasčiausiai nepastebime, kai viskas veikia taip, kaip turėtų. Tačiau verta kokiam nors elementui sugesti, ir nusistovėjęs ramus gyvenimo ritmas ritasi po skardžiu.
Sutikite, nesandarus čiaupas, užsikimšęs nutekamasis vamzdis ar netikėtai sprogęs vamzdis – tai problema, kurią ne kiekvienas gali išspręsti savo jėgomis. Daugeliui iš mūsų lašas ant grindų ar sienos yra didelis stresas ir gana apčiuopiamas smūgis šeimos biudžetui.
Tačiau yra sitijų, kurių galima išvengti, jei nedarysite tam tikrų klaidų.
Anksčiau rašėme apie tai, kaip valyti vamzdžius su soda ir actu, o šiandien papasakosime, ar galima pilti verdantį vandenį į kriauklę ir kokias pasekmes tai gali sukelti.
Ar verdantis vanduo pavojingas vamzdžiams
Taip, taip, ir nė vienas santechnikas neatsakys teigiamai į klausimą, ar galima pilti verdantį vandenį į kanalizacijos vamzdį. Šiuolaikiniai kanalizacijos vamzdžiai, naudojami daugiabučiuose namuose, yra pagaminti iš plastiko. Jie yra lengvi, lankstūs, juos lengviau montuoti, o svarbiausia – jie nerūdija. Atrodytų – vien pliusai. Deja, taip nėra. Plastikiniai vamzdžiai nemėgsta verdančio vandens ir reguliariai kontaktuodami su labai karštu vandeniu pradeda sluoksniuotis. Dėl to atsiranda nesandarumų.
Su senais ketaus vamzdžiais yra kiek kitokia istorija. Žinoma, ketus yra daug tvirtesnė medžiaga nei plastikas, tačiau jis taip pat nemėgsta verdančio vandens. Ketaus vamzdžiai, žinoma, neišsilydo, tačiau esant staigiam temperatūrų skirtumui pradeda „nuvarginti” metalą, ir vamzdis tampa trapus. Kitaip tariant, jei reguliariai pilsite verdantį vandenį iš virdulio į kriauklę ir iškart įjungsite šaltą vandenį, vamzdyje atsiras skylė.
Ar galite pilti karštą vandenį į kriauklę?
Kas iš mūsų nėra nuleidęs verdančio vandens nuo makaronų, koldūnų, kiaušinių, dešrelių ir kitų patiekalų? Pasirodo, kad to daryti jokiu būdu nereikėtų. Atrodytų, kodėl negalima nuleisti karšto vandens į kriauklę, jei puode jo yra tik truputis? Problema ta, kad plastikas, iš kurio gaminami šiuolaikiniai vamzdžiai, skirtas sąlyčiui su vandeniu, kurio temperatūra ne aukštesnė kaip 60-65°. O kaip žinote, vandens virimo temperatūra yra 100°, t. y. beveik dvigubai aukštesnė, nei gali atlaikyti vamzdis.
Žinoma, medžiaga nesutrūkinės po pirmojo verdančio vandens užpylimo į kriauklę, tačiau jei tai darysite reguliariai, gerokai sutrumpinsite vamzdžių tarnavimo laiką ir priartinsite remonto datą.
Ar galima pilti verdantį vandenį į kanalizacijos vamzdį / nuotr. depositphotos.com
Ar klozetas bijo aukštos temperatūros
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet gavę neigiamą santechnikų atsakymą į klausimą, ar galima pilti verdantį vandenį į kriauklę, daugelis žmonių nusprendžia, kad tai galima daryti su klozetu.
Deja, šiuo atveju rizikuojate du kartus. Pirma, klozeto dubuo, pagamintas iš keramikos, gali paprasčiausiai sprogti. Antra, verdantis vanduo nespės atvėsti, net jei iš karto iš bakelio išleisite šaltą vandenį. Dėl to vienu metu galite netekti ir klozeto dubens, ir vamzdžio.
Nedarykite to niekada – pagrindinė klaida
Daugelis iš mūsų, kai į vamzdį paleidžiame verdantį vandenį, iš karto įjungiame šaltą vandenį, manydami, kad taip verdantis vanduo bus atskiestas. Iš tikrųjų taip neatsitiks. Tik gausite staigų temperatūros skirtumą nuo karšto iki šalto.
Kad vanduo susimaišytų ir jo temperatūra stabilizuotųsi, reikia mažiausiai 2-3 sekundžių. Tačiau nuleidimo metu šių sekundžių neturite.
Niekada nenuplaukite šalto vandens į vamzdį po to, kai buvo išpiltas verdantis vanduo, nebent norite, kad po mėnesio užtvindytumėte kaimynus.
Kaip nesugadinti vamzdžių – patogi gudrybė
Atsakymas į klausimą, kodėl negalima pilti verdančio vandens į kanalizaciją, akivaizdus – vamzdžiai neatlaikys ilgesnio sąlyčio su aukšta temperatūra.
Ar verta dėl šios rizikos pilti į kanalizaciją vandenį, kuriame ką tik buvo išvirti kiaušiniai ar dešrelės, spręskite patys, tačiau santechnikai siūlo protingesnį problemos sprendimą.
Prieš pilant verdantį vandenį į kriauklę, atvėsinkite jį. Leiskite jam atvėsti bent 5 minutes. Jei neturite tiek laiko – sumaišykite karštą ir šaltą vandenį ir tik tada pilkite jį į vamzdį.