Kodėl sumuštinis toks nesveikas, gali būti visiškai neakivaizdu, tačiau nelengva sugalvoti dar nesveikesnį pusryčių patiekalą.
Kodėl negalima valgyti sumuštinio su dešra – atsakymas jus nustebins / nuotr. depositphotos.com
Paruošti šį kulinarinį šedevrą labai paprasta, o pasiimti su savimi į mokslus ar darbą taip patogu, kad niekas ir nesusimąsto, kuo kenksmingas sumuštinis su sūriu ar dešra. Be to, daugelis gali pagalvoti, kad dešrelėse ir sūryje yra baltymų ir kalcio, todėl puikiai tinka pusryčiams.
Tačiau iš tikrųjų naudos iš tokio maisto yra nedaug, tačiau yra daug rizikos. papasakos, kodėl sumuštiniai yra tokie pavojingi.
Kodėl nereikėtų valgyti sumuštinio su dešra ir sūriu – paaiškinimas
Atsakymas gali būti ne visai akivaizdus, tačiau priežasčių, kodėl kenksminga valgyti sumuštinius (ypač – kasdien), yra iš karto kelios.
Perdirbtoje mėsoje, pavyzdžiui, dešrelėse, paprastai yra daug natrio – druskos. Vartojant per daug natrio, neišvengiama padidėjusio kraujospūdžio ir kitų širdies ir kraujagyslių problemų.
Be to, dešrelėse ir sūryje yra daug sočiųjų riebalų. Valgant jų per daug, gali padidėti širdies ligų ir kitų sveikatos problemų rizika. O jei į sumuštinį įdėsite keptuvėje keptos ar gruzdintos dešros, sitija dar labiau pablogės, nes riebalų ir transriebalų, kurie kenkia jūsų sveikatai, tik padaugės. Taigi atsakymas į klausimą, ar karšti sumuštiniai su sūriu ir dešra yra kenksmingi, taip pat yra teigiamas.
Ar galima valgyti sumuštinius – sveikos sūrio ir dešros alternatyvos
Subalansuotiems pusryčiams labai svarbios skaidulos, vitaminai ir mineralai, o sūris ir dešra jų beveik neturi. Gera alternatyva – skrebučiai (puiku, jei jie viso grūdo!). Dešrą ir sūrį galite pakeisti, pavyzdžiui, griežinėliais pjaustytu avokadu ir omletu arba virtais kiaušiniais. Avokade yra sveikųjų riebalų, o kiaušiniai – geras baltymų ir pagrindinių maistinių medžiagų šaltinis.
Taip pat gera idėja dieną pradėti dubenėliu avižinių dribsnių. jau papasakojo, kaip avižinę košę padaryti ir skanią, ir naudingą.
Greitesnis variantas – pilno grūdo dribsniai arba musli, kuriuose yra mažai cukraus. Juos galima valgyti su pienu arba augaliniu pienu (sojų, avižų, migdolų).
Taip pat neužtruksite ilgai ruošdami graikišką jogurtą su vaisiais ir riešutais. Geriau rinktis daug baltymų ir probiotikų turintį jogurtą. Vaisius ir uogas galite rinktis pagal savo skonį, taip pat riešutus – jie suteiks pusryčiams traškumo ir sveikųjų riebalų.