sužinojo, kaip į batus įsidėti vidpadžius – folijos puse į apačią ar į viršų.
Folijos pėdkelnės žiemai – kaip jas tinkamai dėvėti / depositphotos.com
Patogus daiktas: vidpadžiai su folija. Iš vienos pusės – veltinis arba kailis, iš kitos – folija. Paprasta ir tarsi aišku, ant kurios pusės dėti vidpadžius. Tačiau kartu pokalbiai tema „žemyn folija ar aukštyn” kartais virsta tikromis diskusijomis. pabandė išsiaiškinti, kaip teisingai įsidėti vidpadžius į batus ir kodėl.
Anksčiau pasakojome, kaip apšiltinti kojas ir ką daryti, jei jos sušalo.
Pėdų pagalvėlės su folija – kuo jos naudingos
Kad žiemą kojos būtų šiltos, reikia apšiltinti batus – įsidėti į juos tinkamus vidpadžius. Tokie gali būti:
- Veltinio vidpadžiai yra paprasčiausias variantas, jie puikiai išlaiko šilumą ir nuvalo drėgmės perteklių.
- Kailiniai vidpadžiai – jie gali atlaikyti gana žemą temperatūrą, nors greitai susidėvi.
- Vidpadžiai su aliuminio folija – gerai, nes veikia termoso principu: išlaiko šilumą bato viduje, bet nepraleidžia šalčio.
Be to, dėl papildomo folijos sluoksnio tokie vidpadžiai gali tarnauti ilgiau nei įprasti.
Kaip teisingai įsidėti folijos vidpadžius – į viršų ar į apačią
Logiškai mąstant, folijos vidpadžiai turėtų būti dedami taip, kad folija būtų nukreipta žemyn, o šilta medžiaga – į pėdą. Kaip tai veikia: folija atspindi iš apačios sklindantį šaltį, o viršuje esantis veltinis ar kailis šildo pėdas.
Tačiau daugelis žmonių juos nešioja atvirkščiai – folija į viršų. Ir štai kodėl: kaip ir šaltis, taip ir folija atspindi šilumą nuo pėdos, todėl batai tampa šiltesni. Taigi gal iš tiesų geriau vidpadžius dėti folija į viršų?
Galbūt, bet yra „bet”: kai vidpadis folija iš viršaus, vaikštant pėdos daugiau prakaituoja, o tai reiškia, kad jos sušlampa ir tampa hipotermiškos.
Išvada yra tokia: jei daug vaikštote, į batus teisinga dėti vidpadžius su folija apačioje, jei daugiau sėdite ar stovite – geriau su folija į viršų.