Kartais neužtenka tobulai išskalbti skalbinius. Kartais net ir švarūs drabužiai, šiek tiek pastovėję spintoje, įgauna nemalonų kvapą.
Kuo galima aromatizuoti patalynę / nuotr. depositphotos.com
Laikyti patalynę spintoje nėra pats lengviausias dalykas. Kaip rodo praktika, neužtenka tiesiog išskalbti drabužius ar patalynę, kad viskas bute kvepėtų kalnu gaivos. Deja, kurį laiką pagulėjusi ant lentynos patalynė gali įgauti pelėsių kvapą, kurį labai sunku pašalinti.
Anksčiau rašėme apie tai, kaip skalbti baltas kojines, o dabar papasakosime, kaip minimaliomis išlaidomis suteikti patalynės dėvėjimui malonų kvapą.
Kas suteiks jūsų skalbiniams gaivų kvapą
Yra kelios skalbinių kvapo suteikimo galimybės. Pirma, galite apsvarstyti galimybę skalbinių kondicionieriai. Paprastai naudojant šias priemones kvapas išlieka gana stabilus dvi savaites po skalbimo.
Tačiau atkreipkite dėmesį, kad kvapo išliekamumas skiriasi priklausomai nuo gamintojo. Be to, daug kas priklausys nuo to, kokią patalynę norite kvepinti. Jei kalbame apie vonios rankšluosčius ar spintoje gulintį patalynės komplektą, tuomet, be abejo, malonus kvapas bus net po dviejų savaičių. Tačiau kai kalbama apie drabužius, žinoma, kvapas išnyks po vienos ar dviejų dėvėjimo dienų.
Jei nežinote, ką dėti į spintą, kad ji kvepėtų, ir dar nesuprantate, kuo galima kvepinti patalynę, pradėkite nuo to, kas visada po ranka.
Pradėti galite nuo įprastų tetinį muilą. Užtenka ant spintos lentynos padėti atspausdintą gabalėlį, ir po dienos skalbiniai jus maloniai nustebins savo kvapu. Turėkite omenyje, kad kuo brangesnis muilas, tuo patvaresni eteriniai aliejai naudojami jam ruošti, atitinkamai – tuo ryškesnis kvapas bus jūsų spintoje.
Kalbant apie tai, kaip išdėstyti muilą spintoje, vieno recepto nėra. Galite tiesiog padėti vieną gabalėlį ant lentynėlės savo muilinėje. Taip pat galite muilą sutarkuoti ir padalyti į kelias porcijas, padėdami jas skirtinguose spintelės kampuose. Susmulkinto muilo kvapas bus ryškesnis nei viso gabalėlio, tačiau jis taip pat greičiau išdžius. Nepamirškite, kad muilas greitai džiūsta, todėl bent kartą per savaitę muilą reikės apipurkšti paprastu vandeniu, kad sustiprintumėte kvapą.
Kai mūsų mamos ir močiutės galvojo, kaip padaryti, kad skalbiniai maloniai kvepėtų, o tetinio muilo pasirinkimas palikdavo daug vilčių, jos į spintą įdėjo puokštę džiovintų levandų. Šis būdas yra geras, nes levandos yra ne tik puiki natūrali kvapioji medžiaga, bet ir puiki kandžių atbaidymo priemonė.
Kad patalynė maloniai kvepėtų, taip pat galite naudoti specialius paketėliusŠio metodo privalumas yra tas, kad už palyginti nedidelę kainą jums bus pasiūlyta daug įvairių kvapų. Šio metodo privalumas tas, kad už palyginti nedidelę kainą jums bus pasiūlytas platus skirtingų kvapų asortimentas. Maišelius galima padėti ant spintos lentynos, o jei kvapas atsibos, visada galėsite nusipirkti naują pakuotę su kitu kvapu.
Specializuotų kvapų taip pat galite įsigyti buitinės chemijos parduotuvėse. kvapūs maišeliai skalbiniams.
Eterinis aliejus taip pat suteiks skalbiniams malonų kvapą. Tiesiog padėkite lėkštę į spintą su servetėle, stipriai sudrėkinta kvapniu eteriniu aliejumi.
Kaip suteikti skalbiniams malonų kvapą / nuotrauka depositphotos.com
Kaip garderobą paversti kvepiančia – lifehack
Paprasčiausias variantas yra šis. alkoholio kvapiosios medžiagos. Į nedidelį buteliuką įpilkite 20 ml alkoholio ir 10-15 lašų eterinio aliejaus. Palikite buteliuką spintoje atidarytą. Kad poveikis būtų stipresnis, į skystį galite įberti kelis džiovintų gvazdikėlių žiedelius.
Antrasis variantas – pasigaminti aromatizatorių iš servetėlių. Šiam metodui reikia:
- popierinę servetėlę apipurkšti kvepalais arba eteriniu aliejumi;
- suvyniokite servetėlę į lėlytę;
- įdėkite vertikaliai į krūvelę arba mažą stiklinę;
- į stiklinės dugną įpilkite šiek tiek kvepalų arba eterinio aliejaus.
Audiniui džiūstant, skystis pakils ant sauso popieriaus ir kvapas spintoje išliks.
Kvepalų ar eterinio aliejaus negalima pilti į servetėlę, o tik užpurkšti ant jos, tačiau tokius kvepalus reikia kartkartėmis apipurkšti nauja kvepalų porcija. Tačiau šis būdas patogus tuo, kad jei kvapas atsibosta, visada galite jį pakeisti bet kokiu kitu.
Kita galimybė yra aromatinių žolelių ar prieskonių maišelis. Mėtos, melasa, gvazdikėliai, muskatai pasižymi stabiliu ir maloniu aromatu. Tereikia pasirinkti tuos ingredientus, kurių kvapas jums patinka, ir sudėti juos į nedidelį skudurėlį ar marlės maišelį.
Citrusinių vaisių kvapiosios medžiagos galima pasigaminti į marlės maišelį sudėjus džiovintas citrinų, apelsinų ar mandarinų žieveles.
Kvapas spintoje taip pat pagerės aliejaus kvapiosios medžiagos. Į bet kokį mažą indelį, pavyzdžiui, vaistų buteliuką, įpilkite įprasto bekvapio augalinio aliejaus. Įlašinkite kelis lašus mėgstamų kvepalų. Norėdami sustiprinti kvapą, į buteliuką galite įkišti keletą kvapiųjų lazdelių.