Nepirkite jo iš antrų rankų: prireiks daug laiko, kol jis sugis.

Tam tikrų grupių prekių nereikėtų pirkti iš antrų rankų, dažniausiai susijusių su higiena.

Kai kurių daiktų negalima pirkti naudotų daiktų parduotuvėse / nuotr. depositphotos.com

Antrinės rankos – patogi vieta, kur galima pigiai, o jei pasiseks, tai ir stilingai, atnaujinti savo garderobą. Tačiau svarbu atminti, kad tokiose vietose reikėtų pirkti ne visų kategorijų daiktus.

Sužinokime, kokius daiktus griežtai draudžiama pirkti dėvėtų drabužių parduotuvėse ir ar pirkdami tokius drabužius galite užsikrėsti kokiomis nors ligomis.

Beje, anksčiau papasakojo, kaip atsikratyti kitų žmonių energijos ant drabužių.

Ko nereikėtų pirkti dėvėtų drabužių parduotuvėse

Daiktai, kurie patenka į šios kategorijos biudžetinių parduotuvių parduotuves, prieš parduodant būtinai turi būti termiškai ir (arba) chemiškai apdoroti. Tačiau net ir tai ne visada padeda.

Sudarėme prekių, kurių turėtumėte vengti pirkti „dėvėtų” prekių parduotuvėse, sąrašą:

  • Apatinis trikotažas. Tai labai asmeniška kategorija, o dėvėti svetimus apatinius drabužius yra mažų mažiausiai nemalonu. Net ir po apdorojimo ant jų gali likti naudojimo pėdsakų ir net bakterijų. Be to, nesunku rasti nebrangių, kokybiškų, bet naujų apatinių drabužių. Tas pats pasakytina ir apie kojines, maudymosi kostiumėlius, termo apatinius, pėdkelnes ir pan.
  • Sportinė apranga. Tokias prekes žmonės paprastai naudoja įvairioje veikloje, kurios metu gausiai prakaituoja. Šis prakaitas lieka ant audinio. Taip, prieš siunčiant į „second hand” prekystalį, daiktai išplaunami ir dezinfekuojami, tačiau aktyvaus naudojimo pėdsakų vis tiek gali likti. Be to, „sportinė apranga” gali deformuotis po pirmtako dėvėjimo ir prarasti savo pirmines savybes.
  • Kepurės. Juk kepures, skrybėles, skrybėlaites ir kitus panašius daiktus plaunate ir valote palyginti retai, tiesa? Mažai tikėtina, kad naudotus daiktus skalbėte dažniau. Taigi viduje galite rasti naudojimo požymių. Ir nepamirškite, kad ankstesnis savininkas gali turėti pleiskanų ar net pedikuliozės (paprasčiau tariant, utėlių). Mažai tikėtina, kad jums to prireiks.
  • Žieminiai viršutiniai drabužiai. Vis dėlto neakivaizdi daiktų kategorija turi savo nisų. Juos sudaro tai, kad dėl terminio apdorojimo pūkinės striukės ir pūkuotos striukės gali tapti nebetinkamos naudoti: šiltas užpildas susirinks į gumulus, ir daiktas paprasčiausiai nebeatliks savo pagrindinės užduoties – šildyti žiemą. Be to, tokie drabužiai gali ilgai išlaikyti naudotų drabužių kvapą.
  • Kosmetika ir makiažo reikmenys. Kosmetikos priemonės paprastos – jos turi savo galiojimo laiką ir laikymo taisykles, o atviros tūbelės ir indeliai yra dar mažesni ir sunkesni. Šepetėliai ir kitos makiažo kempinėlės palieka ankstesnio savininko odos dalelių ir mikrobų.
  • Žaislai. Minkštuose pliušiniuose meškiukuose ir panašiuose daiktuose gali veistis patalinės blakės arba grybelis. Ant kietų žaislų yra mikrobų, viduje gali būti to paties pelėsio, be to, jie kartais būna pažeisti. O juk prisimenate, kad vaikai dažnai kiša žaislus į burną, ar ne?
  • Vilnoniai drabužiai. Tokie daiktai reikalauja ypatingos priežiūros, o ne visi „secondhand” gali ją suteikti. Gali paaiškėti, kad daiktas arba nepakankamai išskalbtas, o vietoj to papildomai apdorotas „chemija”, arba visiškai praradęs savo išvaizdą ir gebėjimą sušildyti naująjį savininką.

Yra kategorijų daiktų, kurių nederėtų pirkti iš antrų rankų / nuotrauka depositphotos.comYra kategorijų daiktų, kurių negalima pirkti dėvėtų daiktų parduotuvėse / nuotr. depositphotos.com

Ligos iš antrų rankų – šokiruojanti tiesa ar mitas

Viena iš priežasčių, kodėl nereikėtų pirkti daiktų iš antrų rankų, dažnai įvardijama galimybė, kad per drabužius gali būti perduodamos ligos. Tačiau ar taip yra iš tikrųjų?

Jau minėjome, kad prastai apdorotose kepurėse gali būti utėlių, o minkštuose žaisluose smagiai ir linksmai apsigyvena patalinės blakės. Ir nors tokios opos kaip niežai ir pedikuliozė perduodamos per audinius, dėl chemiškai apdorotų drabužių to greičiausiai nenutiks.

Bet ką dar galite įsigyti dėvėtų drabužių parduotuvėje? Dermatologų teigimu, užsikrėsti infekcija per dėvėtus drabužius yra mažai tikėtina. Tačiau didesnė tikimybė užsikrėsti grybeline infekcija – grybelių sporos yra labai atsparios. Tai ypač aktu perkant avalynę (ir kojines, ar prisimenate apatinius?).

Grybeliu galite užsikrėsti per dėvėtą avalynę / nuotr. depositphotos.comGrybelio galima pasigauti per dėvėtus batus / nuotr. depositphotos.com

Užkrečiamųjų ligų specialistai pažymi, kad dauguma infekcijų sukėlėjų aplinkoje yra nestabilūs ir greitai žūsta. Tačiau yra tokių, kurie gali būti audinių skaidulose, ir juos nužudyti nėra taip paprasta. Kalbame, pavyzdžiui, apie virusinį hepatitą B, difteriją, tuberkuliozę, grybelines ligas. Jie išgyvena žemoje temperatūroje ir gali ištverti kelių minučių virimą. Todėl dėvėtų drabužių parduotuvėse esantys drabužiai turėtų būti valomi specializuotame cheminiame valyme naudojant dezinfekcines priemones.

Dar apdoroti įvairiais „chemikalais” drabužiai gali sukelti alergines reakcijas. Naudotų drabužių dezinfekcijai paprastai naudojamos prieinamos ir pigios medžiagos – formaldehidas arba metilbromidas. Tai toksiškos medžiagos, turinčios specifinį aromatą (patį „dėvėtų drabužių” kvapą) ir galinčios sudirginti odą, gleivinę, kvėpavimo takus arba sukelti daug liūdnesnių pasekmių.

Bet kuriuo atveju galite apsisaugoti, jei nusipirkę drabužius dėvėtų drabužių parduotuvėje juos dar kartą kruopščiai išskalbsite ir galbūt nunešite į cheminę valyklą.

Naudotų drabužių dezinfekavimui paprastai naudojamas formaldehidas arba metilbromidas / nuotrauka depositphotos.comNaudotiems daiktams dezinfekuoti paprastai naudojamas formaldehidas arba metilo bromidas / nuotr. depositphotos.com

Kodėl negalima dėvėti daiktų iš antrų rankų – ženklai ir ezoterika

Šiek tiek plačiau apsistokime ties mistinėmis priežastimis, kodėl kai kurie žmonės teigia, kad negalima dėvėti drabužių iš antrų rankų.

Ezoterikų teigimu, daiktai yra „persmelkti” jų savininko energija, ir ji lengvai persiduoda naujam savininkui. O tai gali būti neigiama energija, kuri būsimam savininkui atneš tik nelaimę.

Štai kodėl nerekomenduojama pirkti tokių daiktų iš „antrų rankų”:

  • veidrodžius ir baldus su jais,
  • laikrodis,
  • juvelyriniai dirbiniai ir kiti papuošalai,
  • lėlės.

Šios srities specialistai jau seniai teigia, kad veidrodžiai atlieka portalų tarp mūsų ir kito pasaulio vaidmenį, jie gali sugerti neigiamą žmogaus energiją.

Ezoterikai nerekomenduoja pirkti naudotų laikrodžių, veidrodžių, papuošalų / nuotr. depositphotos.comEzoterikai nerekomenduoja pirkti naudotų laikrodžių, veidrodžių, papuošalų / nuotr. depositphotos.com

O laikrodžiai ir papuošalai yra savotiški atminties apie jų savininką saugotojai. Ir gali perduoti blogą energiją, o kartu ir nesėkmę, ligas, problemas iš buvusio savininko naujam savininkui. Lėlės neretai naudojamos laužams ir kitiems burtams lieti, todėl vargu ar dėvėtų daiktų parduotuvėse atpažinsite „Barbės” istoriją.

Ir nors ezoterikai dėl tų pačių priežasčių draudžia dėvėti mirusių žmonių drabužius, kalbos apie naudotus mirusių žmonių daiktus yra daugiau mitas. Mūsų rinkoje dauguma dėvėtų drabužių atkeliauja iš Europos. Vargu ar ten yra tiek mirusių žmonių, kiek pas mus atvežama drabužių, ar ne?

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis