Pelargonijos vešliai žydės ištisus metus: tereikia tai daryti su gėlėmis

Pelargonijos yra gana nepretenzingas augalas, tačiau yra keletas paslapčių, kaip jas džiuginti žiedais ištisus metus.

Pelargonija – labai nepretenzingas kambarinis augalas nuotr. depositphotos.com

Įvairių atspalvių pelargonijų žiedų galima rasti kiekvienuose namuose. Net nepaisant specifinio kvapo, daugeliui žmonių patinka, kad šis kambarinis augalas gali žydėti beveik visą laiką. Tačiau jei jūsų pelargonija „paėmė” ilgesnę pauzę, papasakos, kaip ją sutvarkyti.

Anksčiau rašė apie tai, kokių gėlių nereikėtų laikyti namuose.

Kambarinės pelargonijos – priežiūros patarimai

Iš tikrųjų pelargonijos yra nepretenzingos ir joms reikia minimalios priežiūros. Šiai gėlei tinka 14 cm skersmens ir iki 15 cm aukščio molinis vazonas. Plastikiniame vazone nuo drėgmės pertekliaus gali supūti šaknys. Pelargonijos mėgsta subalansuotą laistymą – ne per drėgną, bet ir ne sausą žemę. Jei kambarinio augalo lapai vysta, džiūsta – tai drėgmės pertekliaus dirvožemyje požymis. Nepamirškite, kad žiemą gėlę reikėtų laistyti kartą per savaitę, o vasarą – kasdien.

Specialistai pataria žiemą pelargonijų neskinti, kitaip augalas greitai nežydės. Patyrę sodininkai pastebi, kad geriausios trąšos pelargonijoms, ypač žydinčioms, – kalio-fosforo. Jei yra žydėjimo pauzė, galima tręšti azoto trąšomis.

Kaip pasiekti, kad pelargonijos žydėtų ištisus metus – patyrusių gėlių augintojų paslaptis

Patyrusios šeimininkės paruošia slaptas trąšas, nuo kurių pelargonijos vešliai žydės ištisus metus. Šiam tirpalui reikia: – 1:

  • 3 litrų vandens;
  • 100 g mielių;
  • pusė puodelio cukraus.

Sumaišykite visus ingredientus inde ir palikite, kol baigsis fermentacijos procesas. Stiklinę paruoštų trąšų praskieskite 10 litrų vandens ir kartą per dvi savaites palaistykite gėlę.

Kaip greitai žydi pelargonijos – pagreitinkite procesą

Paskatinti pelargonijų žydėjimą galima reguliariai maitinant ir tinkamai prižiūrint. Tačiau jei manipuliacijos nedavė rezultatų, yra dar viena musgaudė – akupunktūra. Norint tai padaryti, reikia pamirkytu smeigtuku pradurti stiebą trijose vietose. Jei augalas turi kelis kamienus, reikia pradurti kiekvieną. Tačiau bendras dūrių skaičius neturėtų viršyti 10.

Gudrybė ta, kad tokia manipuliacija yra stresas gėlei, ir ji pradeda vystytis pagreitintu režimu. Žodžiu, po savaitės pelargonijų krūmas pasidengs sodria spalva.

Kaip priversti pelargonijas žydėti – paprasti patarimai

Pelargonijas priversti žydėti nėra sunku. Norėdami tai padaryti, pastatykite vazoną su pelargonijomis saulėtoje vietoje, įsitikinkite, kad nėra skersvėjų ir kambario temperatūra nenukrenta žemiau +17 laipsnių Celsijaus.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis