Vaikai labai atidžiai suvokia bet kokius tėvų žodžius: ar tai būtų pagyrimas, ar nepasitenkinimas. Svarbu parinkti tinkamus žodžius ir žinoti, kokių žodžių nereikėtų sakyti vaikams, kad jų neįskaudintume.
Ką turėtumėte kasdien sakyti savo vaikams / nuotr. depositphotos.com
Kiekvienas tėvas svajoja, kad jo vaikas augtų sveikas ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Tam namuose turėtų būti palaikoma šilumos, meilės ir geros savijautos atmosfera. Pasiekti pasitikėjimu grįstus santykius su vaiku padės tinkami žodžiai. Kartu pasimokykime, ką kasdien sakyti vaikams ir kokių žodžių vaikams nereikėtų sakyti.
5 frazės, kurias turėtumėte sakyti savo vaikui
Frazės, kurias reikia sakyti vaikams, iš tikrųjų yra elementarios. Tačiau daugelis sgusiųjų, deja, dėl nuovargio po darbo, nuolatinio užimtumo ir kitų dalykų tiesiog pamiršta pasakyti savo vaikui. Skirkite laiko, pasikalbėkite su vaiku apie tai, kaip praėjo jo diena, pagirkite už sėkmę ir padėkokite už pagalbą. Tai tikrai padės mažyliui jaustis pasitikinčiam savimi ir mylimam.
- Aš tave myliu – daugeliui sgusiųjų ši frazė nieko nebereiškia, nes yra nuvalkiota ir nuvalkiota, bet tik ne vaikui. Nedvejodami pasakykite jam apie savo jausmus.
- Tu gali tai padaryti – šią frazę vaikams reikėtų sakyti beveik kasdien. Juk kiekvieną dieną vaikai daro kažką naujo dėl savęs ir jiems reikia jūsų palaikymo.
- Pasitikiu tavimi, tikiu tavimi – ši frazė suteiks stiprybės ir pasitikėjimo savimi ne tik vaikams, bet ir sgusiesiems.
- Ačiū už pagalbą – atlikus darbą, vaikui svarbu pajusti, kad jo pastangos buvo pastebėtos. Pagirkite ir padėkokite jam už pastangas, net jei tai smulkmena.
- Didžiuojuosi tavimi – ši frazė suteikia vaikui pasitikėjimo savo jėgomis ir ugdo savigarbą.
Kokių žodžių negalima sakyti vaikams
„Pažiūrėk, kaip gerai elgiasi tas vaikas, o tu – ne.” Nenuvertinkite savo vaiko veiksmų ir nelyginkite jo su kitais vaikais. Jūsų vaikas yra unikalus ir neturėtų būti panašus į visus kitus.
„Štai aš esu tavo amžiaus”. Dar viena frazė, verčianti vaiką jaustis prastesniu už kitus.
„Tu negali to padaryti, leisk man pačiam tai padaryti”. Ši frazė įskiepija vaikui neištikimybę. Vietoj to pasiūlykite vaikui padėti.
Atminkite, kad jei vaikas nerimauja, įsižeidžia ar susierzina dėl savo nesėkmės, nebauskite jo. Priešingai, tokioje sitijoje geriau pagirkite vaiką ir atkreipkite dėmesį į jo sėkmes.
Kokius meilius žodžius sakyti vaikui
Kalbėdami su vaiku nesivaržykite vartoti mažybinių ir švelnių žodžių formų. Taip, jūs esate didelis, rimtas ir sgęs žmogus, tačiau vaikas yra mažas ir bejėgis. Jam svarbu pajusti jūsų švelnumą.
Tegul jūsų vaikai savo adresu girdi tokius epitetus: mielasis, mylimiausiasis, auksinis, deimantinis, brangusis, saulėtasis, mielasis, tu esi mano saulutė, mano mažoji, mano geroji mergaitė ir pan.
Kalbant su vaiku taip pat svarbu kalbėti ramiu ir maloniu balso tonu. Vaikas atpažins piktą ir susierzinusį tėvų toną, kurio negalima paslėpti po jokiais meiliais žodžiais.