Ką sodinti daigams sausio mėnesį įvardijo geriausius augalų variantus.
Ką sodinti sausio mėnesį / nuotrauka depositphotos.com
Sodinimo sezonas ne visada prasideda pavasarį. Jau sausį galite pasodinti kai kurias daržoves ir gėles į vazonėlius ant palangės, kad ankstyvą pavasarį jas persodintumėte į dirvą. Taip pirmąjį derlių gausite daug anksčiau. Be to, tokie augalai yra atsparesni ir rečiau serga.
Mūsų sausio mėnesio sėjos kalendorius padės jums rasti sėkmingas ir derlingas dienas sėjai.
Gėlės
Žiedai sėjami sausio mėn. prie daigų, kad jie greičiau pražystų. Pirmąjį metų mėnesį galima sėti ir daugiametes, ir vienmetes gėles.
Štai gėlių, kurias galima sėti sausio mėnesį, pavyzdžiai:
- Petunijos – jas geriausia sodinti į atskirus indus, pavyzdžiui, stiklines ar durpių tabletes.
- Begonijas geriausia sodinti į lapinės žemės, smėlio ir durpių mišinį 2:1:1. Kol pasirodys pirmieji lapeliai, indus su sėklomis verta uždengti plėvele.
- Heliotropai – kaip ir begonijos, iki sudygimo turėtų būti uždengti plėvele. Sėklos sėjamos į drėgną dirvą.
- Lobelijos.
- Pirmuonys.
- Turkiškas gvazdikas.
- Svogūninės gėlės – tulpės, narcizai, hiacintai, krokusai. Kovo pradžioje ir galima persodinti į lysvę, kad subręstų.
Bulgariški pipirai
Paprikos yra viena iš daržovių, kurių daigus galima drąsiai sodinti sausio mėnesį. Tam tinka vidutinio ankstyvumo ir vėlyvosios veislės. Prieš sodinimą sėklas rekomenduojama pamirkyti pelenų tirpale. Tam litre šilto vandens ištirpinkite 2 g medžio pelenų. Paprikų sėklas suriškite į marlės ar audinio „maišelį” ir 3 valandoms nuleiskite į mišinį. Tada sėklas nuplaukite ir išdžiovinkite ant radiatoriaus.
Paprikos sėjamos į nedidelius, ne gilesnius kaip 5 cm gylio indelius. Kai pasirodo keli lapeliai, daigus galima persodinti į gilesnius vazonėlius, kuriuose jie išliks iki pavasario. Kol pasirodys daigai, pipirų daigai laistomi iš purkštuvo kartą per 3 dienas. Vėliau dirvą reikia purkšti kasdien, kad ji visada būtų šiek tiek drėgna.
Pomidorai
Pomidorai ilgai noksta, todėl juos galima sodinti jau sausio mėnesį. Persodinant pomidorus į sklypą, jie jau žydės. Jei palangėje šalta, geriau sėti šalčiui atsparias veisles.
Prieš sodinimą pomidorų sėklas reikia 30 minučių pamirkyti šiltame vandenyje – taip jos geriau įsigers. Pomidorai sodinami į atskirus puodelius arba į didelį indą 4 cm atstumu vienas nuo kito. Prieš sodinimą dirvą reikėtų apipurkšti šiltu vandeniu. Pasodinus pomidorus, konteineris uždengiamas plėvele ir pastatomas prie radiatoriaus gerai apšviestoje vietoje. Dirva reguliariai laistoma, kad neišdžiūtų.
Ką sodinti sausio mėnesį sodinukams / nuotrauka depositphotos.com
Baklažanai
Baklažanus galima sėti sausio viduryje arba pabaigoje – tada daigai „subręs” iki gegužės. Sėklos dygsta 2 savaites, o prieš persodinant į žemę turi augti dar 60 dienų. Baklažanų sėklas rekomenduojama sėti į durpių tabletes arba specialią daržovėms skirtą žemę.
Likus dienai iki sėjos, dirva gausiai palaistoma. Į kiekvieną stiklinę įdedama po 2-3 sėklas ir lengvai užpilama žemėmis. Jei baklažanus sėjate į bendrą indą, padarykite 2 cm gylio vagutes 5 cm atstumu viena nuo kitos. Kol pasirodys daigai, indus uždenkite plėvele ir pastatykite šiltoje vietoje.
Braškės
Sausio mėnesį tinka sėti remontantinių veislių braškes ir žemuoges. Pirmąsias uogas galima skinti liepos mėnesį.
Braškių sėklos prieš sodinimą mirkomos šiltame vandenyje, paskui džiovinamos. Tada sumaišoma universali dirva ir smėlis santykiu 1:1 ir tolygiai pabarstomos sėklos. Indas, kuriame auginamos braškės, turi būti ne gilesnis kaip 3 cm. Pasėjus braškyną, indą uždenkite plėvele ir padėkite kuo arčiau akumuliatoriaus. Po 14 dienų pasirodys pirmieji lapai ir plėvelę bus galima nuimti.
Kovo mėnesį braškių daigus reikia persodinti į atskirus 5 cm gylio konteinerius. Vėliau juos reikia labiau apšviesti. Į žemę braškes galima persodinti gegužę, jei orai šilti, arba birželį.