Kas neturėtų gerti tirpios kavos: gėrimo nauda ir žala

Iš ko gaminama tirpi kava ir ar galite ją gerti kasdien.

Tirpi kava – žala ir nauda / pixabay.com

Milijonai žmonių pasaulyje savo dieną pradeda nuo puodelio kavos, o dažniausiai šiame puodelyje – tirpios kavos. Paaiškinimas paprastas: jos nereikia virti ir ji pigesnė. pasakoja, kaip gaminama tirpi kava ir ar galima ją gerti kasdien.

Anksčiau pasakojome, kodėl cikorija vietoj kavos gali būti geresnė.

Kaip gaminama tirpi kava

Tirpi kava gaminama iš kavos pupelių, praradusių prekinę išvaizdą. Pridedama kvapiųjų medžiagų, pieno miltelių ir cukraus. Yra trys tirpios kavos rūšys:

  • Tirpi kava miltelių pavidalu

Pigiausia. Kavos pupelės smulkiai sumalamos ir patalpinamos į vakuumą, kuriame pro jas lašinami skysčio lašai. Tada pupelių dalelės išdžiovinamos ir paverčiamos milteliais.

  • Granuliuota tirpi kava

Brangesnė už miltelinę kavą, nors gaminama iš miltelių: ji vėl sudrėkinama garais, o grūdeliai sulipdomi į granules.

  • Sublimuota tirpi kava

Laikoma geriausia iš visų tirpios kavos rūšių ir brangiausia iš visų. Kavos pupelės sumalamos į dulkes ir užšaldomos vandeniu, o tada specialiu aparatu iš jų padaromi sausi kavos batonėliai. Jos dar kartą sumalamos, kad būtų didesnių grūdelių nei milteliai. Liofilizuota kava gaminama be kvapiųjų medžiagų – ši technologija leidžia išsaugoti tikrąjį skonį ir aromatą.

Tirpi kava – žala ir nauda

Pasakykime iš karto: organizmui nesvarbu, kokią tirpią kavą geriate, pigią ar brangią, – jis į ją reaguoja vienodai.

Tirpiosios kavos privalumų ne taip jau ir daug: ji pasižymi diuretiniu poveikiu, todėl padeda iš organizmo pašalinti vandens perteklių ir pašalinti patinimus. Jos privalumas ir tas, kad ji pigesnė už natūralią, greitai paruošiama ir padeda greitai pralinksmėti.

Tirpi kava turi ir daugiau minusų:

  • Sukelia psichologinę priklausomybę ir greičiau nei natūrali kava

Tirpiuose gėrimuose yra daugiau kofeino nei kavos pupelėse. Dėl dažno vartojimo sutrinka nervų sistema: žmogui sunku ryte įsitraukti į darbą be kavos puodelio, jis tampa dirglus, nervingas, atsiranda nemiga.

  • Didina kraujospūdį

Dėl to kenčia širdies ir kraujagyslių sistema. Be to, tirpios kavos sudėtyje yra chlorogeno rūgšties, kuri gali sukelti širdies ligas ir infarktą.

  • Iš organizmo išplauna kalcį

Kelio problemos ar alkūnės skausmai prasideda net jauniems žmonėms.

  • Dirgina skrandžio sieneles ir gleivinę

Dėl to tirpios kavos mėgėjams išsivysto gastritas, opos ir padidėja skrandžio rūgštingumas.

Be to, dėl tirpiojo gėrimo moterims atsiranda celiulitas, o vyrams prasideda odos problemos. Čia taip pat reikėtų pažymėti, kad į kavą dedami aromatiniai ir skonio priedai nėra natūralūs ir taip pat daro neigiamą poveikį sveikatai.

Ar galima kasdien gerti tirpią kavą?

Geriau, jei kava yra natūrali. Tačiau jei labai norite, kartais galite išgerti puodelį tirpios kavos praėjus 30-40 minučių po valgio, o dar po 15 minučių išgerti stiklinę vandens, kad išvengtumėte dehidratacijos.

Share to friends
Rating
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Blog - Kauno rajono Eigirgalos darželis