Kuo geriausia šildyti viryklę, katilą, kubilą ir pirtį ir kokių malkų nereikėtų naudoti – sužinokite straipsnyje.
Kokias malkas rinktis šildymui – rekomendacijos / REUTERS nuotr.
Malkas viryklei ir gyvenamosioms bei negyvenamosioms patalpoms šildyti reikėtų rinktis atidžiai, nes ne visos medžių rūšys tinka tokiam naudojimui. Patarimai ir rekomendacijos, kokiomis geriau šildyti viryklę, katilą, buržuiką ir pirtį, surinkti šioje medžiagoje.
Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip šildytis be šildymo ir elektros.
Kokios malkos geriau tinka krosniai šildyti – patarimai
Geriausiu kuru viryklei laikomos sausos malkos iš daugiausia lapuočių medžių. Todėl labiausiai viryklei tinka ąžuolo, beržo, uosio, akacijos arba tuopos mediena.. Ši mediena turi būti sausa ir maždaug metus laikoma vėdinamoje ir ne drėgnoje patalpoje. Taip pat viryklėms malkos iš vaismedžių. Obelų, kriaušių ir abrikosų medžiai turi tankią vidinę struktūrą, tačiau ilgai dega ir išskiria daug šilumos.
Atsakymas į klausimą, kokių malkų negalima naudoti viryklei kūrenti, priklauso nuo to, kiek šilumos malkos išskiria degdamos ir kiek jos užkemša kaminą.
Svarbu prisiminti, kokiomis malkomis negalima kūrenti viryklės: Deginimui nenaudokite neseniai nupjautų medžių. Tokia mediena labai blogai dega ir skleidžia daug dūmų dėl didelio drėgmės kiekio. Taip pat iš jų neįmanoma gauti daug šilumos, o net uždegti jas bus labai problemiška, tam reikia naudoti specialias priemones.
Atitinkamai, norėdami tiksliai žinoti, kokiomis malkomis geriau kūrenti katilą, kokiomis malkomis geriau kūrenti buržuiką ir kokiomis malkomis geriau kūrenti pirtį, pirmiausia turėtumėte vadovautis pirmiau pateiktais patarimais.
Kokios malkos yra šilčiausios – rekomendacijos dėl malkų pasirinkimo
Norint geriau išsirinkti malkas, kad jos būtų maksimaliai kokybiškos ir gerai šildytų patalpas, būtina žinoti, kokių rūšių mediena, degdama viryklėje ar katile, atiduoda daugiausia šilumos. Kurios malkos atiduoda daugiau šilumos, parodyta lentelėje:
Kokios malkos yra blogos – kuo geriau nekūrenti
Spygliuočių medžių (pušies, eglės, kedro) malkos turi daug reikšmingų trūkumųJos greitai sudega, yra mažo kaloringumo ir turi daug dervų. Tokios malkos degdamos viryklėje kibirkščiuoja, skleidžia nemalonų specifinį kvapą ir daug dūmų.
Ne visos malkos tinka šildymui / nuotr.
Taip pat reikėtų žinoti, kokios malkos užkemša kaminą. Beržinės malkos turi didžiulį trūkumąMedienoje yra daug dervų, kurios degdamos smarkiai rūksta. Šie suodžiai nusėda ant kamino sienelių ir užkemša jį keliems mėnesiams.
Taip pat malkos iš tokių medžių kaip tuopos nėra labai tinkamos šildymui. dėl didelio sunaudojimo: jos greitai sudega, tačiau išskiria mažai šilumos ir daug kibirkščiuoja.
Anksčiau rašėme, kaip Ukrainoje nemokamai gauti malkų, išsamiai paaiškindami, kas turi teisę į nemokamas malkas ir kaip pasirūpinti, kad jos būtų atvežtos į namus.