Šiomis trąšomis daržą pavasarį prieš sodinimą pabarstykite, kad daržovės geriau augtų.
Kaip tręšti daržą pavasarį / nuotrauka depositphotos.com
Ukrainoje artėja pirmosios sėjos sezonas. Greičiausiai 2023 m. pavasaris bus ankstyvas ir šiltas. Tai reiškia, kad jau kovo mėnesį, dirvai nutirpus, ją bus galima pabarstyti augalų maisto medžiagomis. Tai padidins derlių, pagerins daigumą ir sustiprins augalų imunitetą.
Tačiau nepamirškite, kad trąšos naudingos saikingai. Anksčiau pasakojome, kodėl medžio pelenai augalams tręšti ne visada naudingi.
Humusas
Šviežio mėšlo į lysves dėti nereikėtų. Jis yra per daug koncentruotas augalams ir pasėliai gali žūti. Geriau palaukti kelerius metus, kol mėšlas gerai supus.
Pabarstykite lysvę humusu ir grėbliu tolygiai paskleiskite jį po sklypą, sudaužydami didelius gabalus. Vienam kvadratiniam metrui žemės pakanka 7-10 litrų humuso. Ypač gerai humusu tręšti vietas, kuriose ateityje augs augalai. Agurkai, moliūgai ir baklažanai. Humusą taip pat mėgsta vaismedžiai ir uogakrūmiai.
Druska
Valgomoji druska nuo piktžolių dažnai naudojama kaip gryna trąša. Druska padidina derlių skurdžiose dirvose, atbaido nuo sklypo šliužus ir kurmius, apsaugo daržoves nuo fitoftorozės. Be to, dėl druskos trūkumo dirvožemyje daržovių skonis tampa blankus.
Svarbu nepersistengti su šiomis trąšomis, kitaip dirva taps per sūri. Vienam kvadratiniam metrui dirvos pabarstykite ne daugiau kaip nedidelį kiekį druskos. Po pabarstymo plotą palaistykite arba pabarstykite po lietaus.
Druska galima tręšti dirvą, kurioje augs augalai bulvės, morkos, burokėliai ir pomidorai. Druska pagerins šių daržovių skonį ir padidins derlių.
Kompostas
Kompostu tręšiama dirva pavasarį prieš sodinimą. Jis padaro dirvožemį purų ir maistingą bei pritraukia sliekus, kurie naudingi augalams. Organinės medžiagos paskleidžiamos sklype ir iškasamos 5 cm gylyje. Ji įterpiama likus 3-4 savaitėms iki daržovių sodinimo atvirame grunte.
Daržą geriau tręšti brandžiu, maždaug 4 metų senumo kompostu, nes šviežias kompostas turi per daug azoto. Kompostas naudingas visiems augalams, bet labiausiai jį mėgsta kopūstai, prieskoninės žolelės, ridikėliai, agurkai, cukinijos. Labai geras derlius kompostuotose lysvėse gaunamas braškės.
Mineralinės trąšos
Kai kurios maistinės medžiagos į dirvožemį gali patekti tik iš mineralinių trąšų. Jų galite įsigyti agro parduotuvėse arba turguje. Trąšos būna azoto, fosforo ir kalio.
Paprastai preparatai būna paženklinti etiketėmis, kuriose nurodoma, kokioms daržovėms jie tinka ir kaip juos naudoti. Neviršykite gamintojo nurodytos dozės, kitaip augalai gali žūti.