Tinkamai pasiruoškite šaltam rudeniui – išsiaiškinkite, kokios malkos netinka šildymui.
Nukopijuota nuoroda
Perskaitykite, kokios yra blogiausios malkos / Glavreda koliažas. Nuotrauka: pixabay
Daugelis ukrainiečių, norėdami sutaupyti, priversti pereiti prie malkų. Sitiją sunkina nuolatiniai okupantų streikai prieš kritinę infrastruktūrą. Kad žiemą nesušaltų, gyventojai ieško alternatyvių šaltinių savo būstams šildyti. Skaitykite Glavredoje, kokių malkų nereikėtų naudoti šildymui.
Malkos taip pat yra pigus būdas šildyti namus. Jei turite pirtį, viryklę ar židinį, lengviau išgyvensite užtemimo padarinius.
Kokiomis malkomis negalima šildyti viryklės, kad nepakenktumėte savo sveikatai?
Būtina atsargiai rinktis, kokiomis malkomis kūrenti. Kai kurios gali užkimšti kaminą ir net sukelti gaisrą. Kitos, veikiamos aukštos temperatūros, išskiria pavojingas medžiagas.
Ypač negalima kūrenti laku, dažais ar klijais apdorotos medienos. Taip pat geriau vengti medienos su pelėsiais ir grybais – degimo metu susidariusios toksinės medžiagos sukelia kvėpavimo sutrikimų.
Prieš degindami būtinai apžiūrėkite medieną, ar joje nėra metalo ir plastiko.
Daugeliui kyla klausimas, kodėl lietus patenka į kaminą? / pixabay
Kokios malkos užkemša kaminą ir gali sukelti gaisrą namuose
Tai apima visus medžius, kuriuose yra daug dervų. Iš tikrųjų dervos gali kondensuotis kamino viduje ir sudaryti dervos nuosėdas – kreozotą. Tokia mediena netinka šildymui:
- tuopa;
- gluosniai;
- drebulė;
- uosis;
- eglė;
- sofora;
- liepa;
- vyšnios, šermukšniai.
Nereikėtų naudoti bet kokios drėgnos medienos. Ji reikalauja daug energijos ir yra neproduktyvi. Be to, tai neleistinai apkrauna viryklę arba židinį.
Kokios yra geriausios malkos krosniai
Kaitindami viryklę ar židinį visada turėtumėte rinktis sausas malkas. O į klausimą, ar galima kūrenti viryklę malkomis iš vaismedžių, bus teigiamas atsakymas: „Žinoma, galima”. Toliau – kokios yra geriausios malkos viryklei:
- ąžuolo;
- klevas;
- uosio;
- beržas;
- raudonmedis;
- obelys ir kriaušės.
Svarbu prisiminti, kad prieš naudodami bet kokią medieną krosnyje turite įsitikinti, kad ji yra gerai išdžiovinta ir turi kuo mažiau drėgmės.
Jei pastebėjote klaidą, paryškinkite reikiamą tekstą ir paspauskite Ctrl+Enter, kad informuotumėte redakciją.