Vandens tiekimo įmonė papasakojo, kodėl net vienas medvilninis diskas gali tapti tikra katastrofa.
Nukopijuota nuoroda
Ko negalima mesti į kanalizaciją / Koliažas: Glavred, nuotrauka: ekrano nuotrauka iš vaizdo įrašo, pexels
Ar kada nors susimąstėte, ką tiksliai galima ir ko negalima mesti į tetą? Kai kurios atliekos gali ne tik „užkimšti” kanalizacijos sistemą, bet ir sugadinti siurblius bei filtravimo įrangą. Ir kalbama ne tik apie klozetą, bet ir apie virtuvės kriauklę. Sumų savivaldybės vandens tiekimo įmonė papasakojo, ko negalima mesti į tetą.
Jei jums patinka tokia medžiaga, siūlome paskaityti: 4 dalykai, kuriuos reikia daryti dingus elektros energijai: išgelbės prietaisus ir ne tik.
Ko nemesti į tetą
Ne paslaptis, kad į klozetą galima mesti tik tetinį popierių arba sausas servetėles. Daiktai, pagaminti iš sintetinių medžiagų, negalės išsilydyti ir ištirpti kanalizacijos vamzdyje, todėl jų niekada negalima mesti į klozetą.
Jei į šiukšliadėžę metate medvilninius diskus, drėgnas servetėles, šlapią tetinį popierių ar moteriškos higienos priemones, tai gali sukelti tikrą „užsikimšimą” namo vamzdyje. Tuo pačiu sitiją pablogins ir riebalai bei maisto likučiai, patekę į kanalizaciją po indų plovimo.
„Tikriausiai galvojate, kad tai vargu ar įmanoma, nes viena šluostė ar medvilninis diskas nepažeis pakankamo skersmens tinklų. Tačiau į kanalizacijos sistemą nuolat patenka riebalai nuo indų, kurie nusėda ant vamzdžių sienelių ir sumažina jų skersmenį, maisto likučiai, arbatos ar kavos nuoviras, plaukai ir pan. Ir bet kurią akimirką servetėlė gali būti paskutinis lašas tokiam užsikimšimui”, – cituojamas Glavredas.
Taigi, maisto likučių ir riebalų nereikėtų plauti į kriauklę. Geriau juos surinkti į atskirą maišelį ir išmesti.
Tokie užsikimšimai gali sukelti tikrą miesto kanalizacijos tinklo užsikimšimą. Vien šiais metais vietos vandens tiekimo įmonės darbuotojai ištraukė stalo įrankių rinkinį, laikrodį, 14 maišų skudurų, servetėlių, paklodžių ir pan.
„Beje, susikaupusi riebalų ir šiukšlių masė kanalizacijoje vadinama fatbergu. Didžiausias iki šiol rastas fatbergas buvo rastas 2014 m. Londone – jis buvo „Boeing 747″ lėktuvo dydžio. Tai balta, stabili riebalų, drėgnų servetėlių, maisto produktų, teniso kamuoliukų ir medinių lentų masė. O Devonšyro grafystėje 2018 m. kanalizacijos darbuotojai rado 64 metrų ilgio riebalų kalną, kuriam pašalinti prireikė aštuonių savaičių”, – teigiama ataskaitoje.
Be to, reikėtų suprasti, kad visi šie teršalai ir užsikimšimai gali sukelti brangių siurblių ir filtravimo įrangos gedimus.
Jus taip pat sudomins:
Pastebėję klaidą, paryškinkite reikiamą tekstą ir paspauskite Ctrl+Enter, kad informuotumėte redakciją.