Glavredas išsiaiškino, kodėl pavojinga eiti miegoti turint žemą kraujospūdį ir kaip pakelti kraujospūdį namuose.
Nukopijuota nuoroda
Ko nedaryti esant žemam kraujospūdžiui – kaip normalizuoti kraujospūdį / Collage Glavred, nuotrauka: depositphotos.com
Žemas kraujospūdis, vadinamas hipotenzija, gali turėti įtakos sveikatai ir savijautai, tačiau ne visada sukelia miego problemų. Vis dėlto yra keletas galimų priežasčių, dėl kurių žmonėms gali būti sunku miegoti esant žemam kraujospūdžiui.
Kokie yra žemo kraujospūdžio simptomai?
- Galvos skausmas: Hipotenzija gali sukelti galvos skausmą arba mieguistumą, dėl kurio gali būti sunku užmigti arba pablogėti miego kokybė.
- Smegenų aprūpinimo krauju pokyčiai: dėl žemo kraujospūdžio gali sumažėti smegenų aprūpinimas krauju, o tai gali turėti įtakos pažinimo funkcijoms, įskaitant gebėjimą susikaupti ir spręsti problemas, o tai gali pasireikšti ir bandant užmigti.
- Silpnumo jausmas: žemą kraujospūdį gali lydėti silpnumo ar bejėgiškumo jausmas, dėl kurio miegas gali būti ne toks patogus.
- Širdies ir kraujagyslių problemos: jei žemas kraujospūdis susijęs su širdies ir kraujagyslių problemomis, pavyzdžiui, aritmija ar sumažėjusiu širdies susitraukimų dažniu, tai gali turėti įtakos miego reguliacijai.
- Stresas ir nerimas: pats suvokimas, kad kraujospūdis yra žemas, gali sukelti stresą ar nerimą, o tai taip pat gali turėti įtakos gebėjimui užmigti.
Jei norite sužinoti daugiau apie tai, kaip normalizuoti kraujospūdį, rekomenduojame mūsų straipsnį: „Arbatinis šaukštelis per dieną”: vaistininkas aiškina, kaip sumažinti kraujospūdį.
Pasak gydytojos kardiologės Natalijos Ivaniuk, kraujospūdis svyruoja visą dieną ir gali sumažėti priklausomai nuo daugelio įvairių veiksnių, įskaitant stresą. Fiziologiniu požiūriu tai normalu, nes organizmas į išorinius veiksnius reaguoja spaudimu. Ji pateikia pavyzdį, kaip dabartiniai įvykiai gali paveikti kraujospūdį.
Anot jos, kai vakare užgęsta šviesa, žmogus, kuris neturi galimybės praleisti vakaro pozityviai ir efektyviai – eina miegoti anksčiau nei įprastai. Viena vertus, tai gerai, nes atsiranda galimybė miegoti ilgiau ir gerai išsimiegoti. Kita vertus, sumažėja fizinis aktyvumas. Dėl to organizmas gali reaguoti žemu kraujospūdžiu, aiškina kardiologas.
Daugeliui žmonių žemas kraujospūdis (hipotenzija) yra normali būklė, neturinti įtakos sveikatai.
Jei ši būklė žmogui nėra būdinga, ar galima miegoti esant žemam kraujospūdžiui?
Gydytojai pažymi, kad žmogaus organizmas miego metu sistolinį arba diastolinį spaudimą sumažina 10-20 %, palyginti su budrumo būsena. tokia būsena laikoma normalia. Tačiau nukrypimų nuo šios normos pasitaiko, jei kraujospūdis miego metu sumažėja nežymiai arba visai nesumažėja.
Jei jums būdingas netipiškai žemas kraujospūdis, neturėtumėte miegoti, nes tai gali sukelti:
- kolapsą;
- insultas;
- širdies smūgis.
Ką turėčiau daryti, kad normalizuočiau kraujospūdį prieš eidamas miegoti?
Norint normalizuoti kraujospūdį namuose, reikėtų imtis šių priemonių:
- Valgykite sūrų maistą;
- Gerkite daug švaraus vandens;
- Gerkite stiprią arbatą arba kavą.
Jei ėmusis priemonių kraujospūdžiui didinti būklė nepagerėja arba pablogėja, reikia nedelsiant kviesti greitąją medicinos pagalbą.
Jus taip pat gali dominti:
Jei pastebėjote klaidą, paryškinkite reikiamą tekstą ir paspauskite Ctrl+Enter, kad informuotumėte redakciją.